فراخوان

فراخوان جایزه بین المللی باروت خیس

باروت خیس، با شعار عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد... از همین لحظه، موجودیت خود را به عنوان رسوا کننده قدرتمندان بی چشم و گوش، به مردم جهان اعلام می دارد. هرچند که قرار است هر ساله از این افراد تقدیری نمادین صورت گیرد، اما همه می دانیم که این تقدیرها به معنی تحسین وتمجید نیست. بلکه اعلام ماهیت سیاست مداران بیگانه است. . عقل سلیم حکم میکند باروتی که خیس شده باشد هر چند که باروت است وقدرتمند وخطرناک؛ اما هیچ خطری ندارد چون تنها براده ای است بی خاصیت و بی اثر از جنس کینه و بخل و زورگویی.

جایزه باروت خیس به نمایندگی از ملت شریف و بیدار ایران اسلامی، جسورانه دست به انتخاب و نمایش آدمهای مضحکی می زند که همواره پوشالی بودنشان برای همگان آشکار بوده و هست و این ماهیت، هنگامی که آمیخته با خود باوری کاذبشان می شود، بدل به حماقتی بی پایان می گردد.

جایزه بین المللی باروت خیس در دو بخش «تندیس باروت خیس» و «انیمشین» برگزار می کند

  • تندیس باروت خیس
  • انیمیشن صد ثانیه ای

انیمیشن صد ثانیه ای

علاقه مندانی که در بخش تولید انیمشین فعالیت دارند، می توانند آثار انیمیشن خود را برای ما ارسال کنند. به موارد زیر توجه فرمایید:
الف. انیمیشن ها در فرمت های avi و Vob و فرمت های رایج فیلم باشد
ب. شیوه اجرا آزاد است
ج. اگر به زبانی غیر از فارسی، ساخته شده، حتماً فایل زیرنویس و یا متن زیرنویس به همراه اثر باشد.
د. تعداد آثار محدودیتی ندارد
هـ . نام تهیه کننده، نویسنده و کارگردان و ... به همراه اثر ارسال شود
baroot

تندیس باروت خیس

در سال 1391، تندیس باروت خیس 2013 به میشل اوباما همسر رییس جمهور آمریکا اهدا شد. علت این انتخاب هم اهدای جایزه اسکار به فیلم ضد ایرانی آرگو بود. در حالی که کاخ سفید ادعا می کرد جایزه های هنری آمریکا از جمله اسکار، سیاست زده نیستند، اما با این اقدام میشل اوباما، رازهای پشت پرده و ارتباط بین کاخ سفید و جایزه های هنری آمریکا بر همگان و خصوصاً مردم ما آشکار شد.
در سال 1392، تندیس باروت خیس 2014 به کاترین اشتون و تاریا کرونبرگ، جایزه مشترکی اعطا شد. دلیل این انتخاب هم جلسه پنهانی این افراد با نسرین ستوده و اهدای جایزه آزاداندیشی ساخاروف به او بود. در حالی که این دو فرد، دلایل دیگری را برای ورودشان به ایران ذکر کرده بودند.
در سال 1393 (باروت خیس 2015) هنوز جمع بندی ها و بررسی آراء ادامه دارد و پس از بررسی کافی، نتیجه نهایی در رسانه ها اعلام خواهد شد. علاقه مندان می توانند در این نظرسنجی عمومی که به صورت همزمان و در قالب انتخابات در دانشگاه های سطح کشور و همچنین سایت باروت خیس تا موعد مقرر برگزار می شود، شرکت نمایند. پس از بررسی آراء، برترین چهره سیاسی جهانی و در واقع، فردی که شایسته تندیس باروت خیس 2015 است، معرفی خواهد شد. علاوه بر این، به افرادی که در این انتخابات شرکت نموده باشند و بهترین دلیل را برای انتخاب شخص انتخاب شده، ذکر کرده باشند، جایزه ای اعطا خواهد شد.

نحوه و مهلت ارسال اثر

- از طریق فرم ارسال در پایین همین صفحه
- از طریق پست به آدرس : تهران - صندوق پستی 1967-15815
مهلت شرکت در انتخابات و ارسال آثار : تا پایان بهمن ماه 1393

فرم شرکت در فراخوان

Google+