صفحه اصلی

سلمان رشدی ـ توهین به اسلام و حضرت محمد (ص)
وستر گارد کاریکاتوریست دانمارکی ـ توهین به پیامبر اکرم (ص)
فیلم 300 توهین به تمدن ایران
تری جونز کشیش دیوانه آمریکایی ـ توهین به اسلام و پیامبر
سام باسیل سازنده فیلم موهن حاوی صحنه‌ها و توهین‌هایی به پیامبر اکرم(ص)
فیلم آرگو ساخته بن افلِک در خصوص تسخیر لانه جاسوسی
و همچنین فیلم های بی شماری که در خصوص مردم ایران و فرهنگ ایرانی ساخته شده است
باروت، ماده ای است ذاتاً مخرب و خطرناک! اما چنان چه مرطوب شود، با وجود این که ظاهرش تغییر چندانی نمی کند، اما کاملاً بی اثر می شود. دشمنان این کشور مانند باروت خیس هستند، ظاهرا خطرناکند اما در باطن خطری برای ما ندارند.
بسمه تعالی
همواره بوده اند، فرمانروایانی که تمام جهان را قلمرو حکومت خود می پنداشتند. فرمانروایانی که با دستانی گسترده، شرق و غرب زمین را با بلند پروازی های رویایی خود تصرف می کردند و در مواردی نیز همه چیز بر وفق مراد از آب در می آمد و همه چیز دست به دست هم می داد تا حاکم خودکامه، جهانگیر و جهاندار گردد.
اما این روایت قرن ها پیش است . دوره ای که جهل، همچون سایه ای رخوت انگیز، سرتا سر زمین را در بر گرفته بود. مردم هیچ نمی دانستند واین فرعون ها بودند که می تاختند و اسکندر ها و ناپلئون ها و هیتلر¬ها. اکنون زمانه متحول شده است. جهان، بدل به گویی شیشه ای شده که هر رخ دادی که در آن می گذرد، در چشم به هم زدنی، توسط میلیاردها چشم رصد می شود. زمان زمانه آگاهی است ودانش. دیگر بازی عروسکهای خیمه شب بازی ابر قدرتهای جهان، برای کسی جلوه گری نمی کند .
دست های نهان در پس این صحنه تاریک، رخ نموده است و اکنون دیگر هرکس سخنی برلب آورد، همه میدانند مقصودش چیست؟ ابر قدرتهای شرق وغرب دیگر برای ما ابر قدرت نیستند؛ بلکه بدل به ابر وهاله ای از توهم قدرت شده اند. هاله ای که بی شک نسیمی ملایم، رشته هایش را از هم می گسلد.
این دوره و زمانه به قدر کافی شرایطی را فراهم ساخته که عروسک های خیمه شب بازی، دستشان را برای چشم بینندگان رو کنند. تکرار این اشتباهات، توهم قدرت را در نظر بینندگان واژگون ساخته و اکنون همه بینندگان می دانند آن که بر فراز صحنه، قدرت نمایی می کند، تکه هایی است از پارچه و از نخ هایی فرسوده و کهنه.
این عروسک ها گاهی در پس بازی هایشان نا خواسته دست به افشا گری هایی می زنند که حقایق را بیش از پیش، در برابر دیدگان مردم می نهند. همان نخ هایی که عروسک ها را وادار به حرکت و زندگی می کند، گاهی بدل می شود به طنابهای دار عروسک ها و این پایان عمر آنهاست. این روز اکنون فرا رسیده. روزی که هویت و ماهیت واقعی عروسک ها آشکار شده است . باروت خیس، آغازی است بر معرفی عروسک ها، با ظاهری خطرناک و قدرتمند، اما باطنی نخ نما و فرسوده. عروسک های قدرت، پهلوانانی از جنس پنبه وپارچه، اما بسیار اغواگر و فریبا. القاء کننده توهم قدرت و تسلط. باروت خیس کلکسیونی از این عروسک ها را گرداگرد هم می چیند و موزه ای فراهم می آورد از آدم هایی که مدعی قدرت و سلطه اند، اما اکنون پس از اشتباهات سهوی خود دیگر برای ما بدل به کاریکاتوری خنده دار و مضحک شده اند.
باروتی که خیس شود اما همچنان دعوای قدرت و تهدید داشته باشد کاریکاتوری بیش نیست.
جایزه باروت خیس به نمایندگی از ملت شریف و بیدار ایران اسلامی، جسورانه دست به انتخاب و نمایش آدمهای مضحکی می زند که همواره پوشالی بودنشان برای همگان آشکار بوده و هست و این ماهیت، هنگامی که آمیخته با خود باوری کاذبشان می شود، بدل به حماقتی بی پایان می گردد.
باروت خیس، با شعار عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد... از همین لحظه، موجودیت خود را به عنوان رسوا کننده قدرتمندان بی چشم و گوش، به مردم جهان اعلام می دارد. هرچند که قرار است هر ساله از این افراد تقدیری نمادین صورت گیرد، اما همه می دانیم که این تقدیرها به معنی تحسین وتمجید نیست. بلکه اعلام ماهیت سیاست مداران بیگانه است. . عقل سلیم حکم میکند باروتی که خیس شده باشد هر چند که باروت است وقدرتمند وخطرناک؛ اما هیچ خطری ندارد چون تنها براده ای است بی خاصیت و بی اثر از جنس کینه و بخل و زورگویی.
در سال 1391 (باروت خیس 2013) به میشل اوباما همسر رییس جمهور آمریکا اهدا شد. علت این انتخاب هم اهدای جایزه اسکار به فیلم ضد ایرانی آرگو بود. در حالی که کاخ سفید ادعا می کرد جایزه های هنری آمریکا از جمله اسکار، سیاست زده نیستند، اما با این اقدام میشل اوباما، رازهای پشت پرده و ارتباط بین کاخ سفید و جایزه های هنری آمریکا بر همگان و خصوصاً مردم ما آشکار شد.
در سال 1392 (باروت خیس 2014) به کاترین اشتون و تریا کرونبرگ، جایزه مشترکی اعطا شد. دلیل این انتخاب هم جلسه پنهانی این افراد با نسرین ستوده و اهدای جایزه آزاداندیشی ساخاروف به او بود. در حالی که این دو فرد، دلایل دیگری را برای ورودشان به ایران ذکر کرده بودند.
در سال 1393 (باروت خیس 2015) هنوز جمع بندی ها و بررسی آراء ادامه دارد و پس از بررسی کافی، نتیجه نهایی در رسانه ها اعلام خواهد شد.
این نظرسنجی به صورت عمومی می باشد و جزو فراخوان باروت خیس و مسابقه نمی باشد

نظرسنجی باروت خیس

  • کاندیدای منتخب

  • کاندیدا می تواند یک فرد یا یک گروه باشد
Google+